Зробити замовлення: 096 84 20 702 068 353 24 24

Зробити замовлення: 044 391 23 11 068 254 92 35

Утеплення будинків та фасадів

Турбота про естетичну красу фасаду будинку, це лише пів справи в облаштуванні приватного будинку. Як правило, прості обивателі, відкладають утеплення стін наостанок, наближаючись впритул до настання холодів. Тому, вкажемо вагомі причини на користь завчасного утеплення фасадів приватних будинків:

 1. У зв'язку з постійним подорожчанням енергоресурсів, на оплату неутеплену житла, в залежності від площ, може йти вагома частина сімейного бюджету. При цьому, тільки через зовнішні стіни йде до 50% тепла всього будинку, а це погодьтеся, гроші на вітер.
 2. Холод і вогкість, в цілому, надають поганий вплив на фізіологічний і психологічний мікроклімат проживають в будинку.
 3. Якісне проведення теплоізоляційних робіт не може здійснюватися в поспіху, в мокру або холодну пору року.

зовнішнє утеплення стін будинку

Теплоізоляційні властивості приватного будинку повинні закладатися ще на етапі будівництва. Тільки комплексний підхід забезпечить максимальну ефективність. У відсотковому відношенні найбільші втрати тепла у вертикальних огороджувальних поверхонь: стін, вікон, вхідних дверей. З них половина припадає саме на стіни.

Технології та способи утеплення будинку

Утеплюють вертикальні стіни будинків як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. При цьому зовнішнє утеплення стін, є найбільш ефективним. Оскільки не применшує корисну площу приміщення і не сприяє накопиченню надлишків вологи усередині приміщень, а отже на стінах не з'являться мокрі плями, або в гіршому випадку, цвіль. Це пов'язано з переміщенням т.зв. точки роси на зовнішню площину стіни і доступно пояснюється малюнками нижче.

точка роси

Штукатурка

Навіть звичайна фасадна штукатурка має теплоізоляційні властивості, але їх можна поліпшити - досить зменшити питому щільність. Робиться це просто, в якості наповнювача використовують не пісок, а більш легкі добавки - тирса, керамзит, спучені гранули гірських порід, гранули пінополістиролу. Максимальний ефект досягається при використанні пінополістиролу. Такий тип утеплювача так і називається - «тепла штукатурка».

Переваги: ​​низьку ціну, простий метод укладання і будь-яка конфігурація фасаду.

Недоліки:

 • найнижчий ефект серед всіх типів утеплення (на одиницю товщини);
 • обмежені декоративні можливості;
 • "Мокрі роботи"

Проте, метод досить популярний, особливо для малобюджетного будівництва, що використовує матеріали з високим ступенем теплоізоляції - шлакоблок, монолітний легкий бетон. А в селах до цих пір можна зустріти вдома, у яких стіни утеплюють традиційним «обмазувальних способом», застосовуючи розчин з глини, вапна і рубаною соломи.

Мокрий фасад

Це один з найпопулярніших сучасних способів. Практично універсальний вид утеплення, використовуваний і в малоповерховому будівництві, і для утеплення міської квартири в панельному будинку.

утепление фасада дома

До фасаду кріплять утеплювач: пінопласт, екструдований пінополістирол, жорсткі мати мінеральної вати. Листи монтують «вразбежку», роблять це за допомогою дюбелів і клейового розчину. Досить 5 зонтичних дюбелів на 1 «квадрат». Цей же розчин наносять зверху, вдавлюють в нього армуючу полімерну сітку, щоб шви між листами утеплювача не «проявилися» на лицьовій обробці. Після того як клейовий розчин застигне, наносять шар фасадної штукатурки. Вона може бути будь-який - мінеральної або полімерної, звичайної або декоративною, колерованной в масі або білою, під фарбування.

Переваги:

 • високі теплоізоляційні властивості, які визначаються товщиною утеплювача;
 • незначну вагу, що не вимагає посилення фундаменту;
 • хороші декоративні можливості;
 • використання на складних фасадах;
 • доступна ціна.

 

Недолік - сезонність мокрих робіт. Бажано виконувати в теплу, суху погоду.

Навісний фасад

Так зазвичай називають вентильовані фасади, які використовують в якості верхнього шару декоративні панелі. За асортиментом оздоблювальних матеріалів цей спосіб не має собі рівних - камінь, кераміка, скло, метал, полімери, дерево. Причому кожен тип може мати досить багато варіантів. Для приватних будинків найпопулярнішим видом можна назвати сайдинг і обробку деревом. Але і сайдинг буває різний: вініловий, дерев'яний, фіброцементний, металевий. Саме вініловий використовують найчастіше. Обробку дерев'яними панелями застосовують для утеплення дерев'яних будинків. І в цьому випадку є різні варіанти - блок хаус, імітація бруса і планки.

Технологія утеплення названа навісний завдяки використанню несучої конструкції з кронштейнів (закріплених до фасаду) і обрешітки для монтажу облицювання. Решетування, як правило, має вертикальний напрямок, яке забезпечує найкращі умови для вентиляції утеплювача. Матеріалом для каркаса служить сталевий оцинкований або алюмінієвий профіль, дерев'яний брус. Утеплювач - мінеральна вата, для цоколя використовується пінопласт. Фіксація до стіни проходить за допомогою дюбелів. Між утеплювачем і зовнішньої облицюванням повинен залишатися вентильований зазор (для вивітрювання конденсату). Мінеральну вату зверху захищають «вітробар'єром» - спеціальною мембраною, що пропускає пари вологи, але захищає утеплювач від вітрової ерозії.

Переваги:

 • високі декоративні можливості;
 • відсутність мокрих робіт, що дозволяє проводити утеплення в будь-який час року;
 • висока швидкість монтажу (не треба чекати поки будівельні суміші досягнуто «кондиції»);
 • ремонтопридатність.

Недоліки:

 • складний монтаж (потрібно враховувати особливості кожного типу матеріалу - різний ступінь зміни лінійних розмірів під впливом температури і вологості);
 • великий асортимент допоміжних профілів (для оформлення «рамки» стіни і прорізів) вимагає точного розрахунку на етапі проектування і закупівлі матеріалів;
 • досить висока вартість навіть у самих «пересічних» матеріалів.

 

Гнучкі зв'язки

Цю технологію застосовують для утеплення під час обробки облицювальною цеглою. Але якщо колодязну кладку можна використовувати тільки на етапі будівництва (і то за умови застосування рядового цегли для основних стін), то гнучкі зв'язку більш універсальні. Їх можна використовувати при обробці стін з бетону монолітного, бетонних панелей або будівельних блоків (силікатна цегла, шлакоблок). Причому виконувати роботи з утеплення можна вже в процесі експлуатації будівлі, головне, щоб несучі здібності фундаменту могли витримати додаткове навантаження.

Суть методу. Полімерні стрижні кріплять до основної стіни (в кладок швах або спеціальних отворах), вони ж фіксують лист або мат утеплювача. Інший кінець стержня закладають в шов кладки облицювальної цегли. Спеціальний «парасольку» на стрижні забезпечує вентильований зазор.

Недоліки: вартість облицювальної цегли, мокрі роботи і необхідність, по суті, викласти ще одну стіну в півцеглини.

Термопанелі

Основа - ОСП плита або вологостійка фанера. Утеплювач пінополістирол або пінополіуретан. Особовий шар - клінкерна плитка. Монтаж - дюбелі, що забиваються через шви клінкерної плитки, або пластикові напрямні, прикріплені до стіни.

Переваги: простий монтаж, хороша теплоізоляція, висока швидкість робіт, низька вага, красива фактура клінкерної плитки.

Матеріали для зовнішнього утеплення стін будинку


Пінопласт

утепление пенопластом

Пінопласт, найпопулярніший матеріал для зовнішнього утеплення. Легкий, недорогий і відносно простий в монтажі. Володіє відмінними теплоізоляційними властивостями. Однак, незважаючи на всі переваги, у пінопласту є кілька недоліків - легко запалюється і токсичний при горінні, також є фахівці, які стверджують, що з роками (приблизно 15-20 років) пінопласт починає втрачати свої утеплюють якості.

Екструдований пінополістирол

утепление экструдированным пенополистиролом

Синтетичний матеріал застосовується для утеплення, схожий за своїм складом з пінопластом. Екструдований пінополістирол водонепроникний, відрізняється низькою теплопровідністю і стійкістю до деформацій. Довговічність і має невелику вагу.

Недоліки цього матеріалу - горючість, при цьому він виділяє велику кількість шкідливих речовин і ціна цього матеріалу вище ніж у пінопласту, що проте виправдовують його безсумнівні переваги.

Пінополіуретан (ППУ)

утепление пенополиуретаном

Пінополіуретан, по суті, одна з різновидів пластика. Матеріал має пінистої структурою і наноситься спеціальним розпилювачем. При утепленні покриває поверхню суцільним шаром, без стиків. ППУ - відмінний теплоізолятор, шумоізолятор, довговічний матеріал. Деякі складнощі виникають з нанесенням даного матеріалу, тому що процес нанесення досить специфічний, а оренда обладнання в даний час коштує недешево.

Мінеральна вата і мінераловатні плити

утепление минватой минераловатными плитами

Мінеральна вата - волокнистий термоізоляційний матеріал, який виробляється з мінеральної сировини. Випускається у вигляді плит (мінераловатні плити), або рулонів. Зовнішнє утеплення стін будинку мінватою - відмінне і екологічне рішення. У цього матеріалу безліч безперечних достоїнств:

 • надійно захищає будівлю від тепловтрат;
 • має високу паропроникність;
 • негорючий матеріал, що відповідає сучасним стандартам протипожежної безпеки;
 • відрізняється мікробіологічної стійкістю і нейтральністю до різних хімічних речовин;
 • якісне утеплення стін, що включає наступне оштукатурювання, повністю виключає проникнення холоду та вологи по так званим «містках холоду».

 

Ековата

утепление эковатой

Сучасний, екологічно чистий і безпечний матеріал, який володіє відмінними термоізоляційними характеристиками і при цьому додатково виконує роль чудового шумоізолятором. Також, має і свої недоліки: складність монтажу і усадка матеріалу, яка з часом, робить свій вплив на теплоізоляційні властивості.

Наші роботи


Ми виконуємо якісне, комплексне утеплення і художнє оформлення фасадів будинків. Побачити наші роботи, ви можете в галереї виконаних робіт.

утепление домов

Також, рекомендуємо ознайомитися з технологією виробництва фасадного декору і каталогом вже готової продукції для оформлення фасаду будинку.

{youtube}dDcvSmYH_L0{/youtube}

УТЕПЛЕННЯ БУДИНКІВ І ФАСАДІВ

Читати далі ...

ПОСЛУГИ З ОФОРМЛЕННЯ І РЕСТАВРАЦІЇ

Читати далі ...

МОНТАЖНІ РОБОТИ

Читати далі ...

Гіпсова Ліпнина і Фасадний Декор

Зв'яжіться з нами

Тел.:
068 254 9235 - менеджер
068 381 81 28 - менеджер виготовлення
068 353 24 24 - менеджер з монтажу
044 391 23 11 - офіс
044 485 11 15 - офіс

Завітайте до нас

Головний офіс:
м. Київ, вул. Макіївська 8,
офіс 5

Часи роботи

пн-сб 9.00 ... 18.00